בלוג

המדריך לנקודות בעבירות תעבורה

המדריך לנקודות בעבירות תעבורה

מהי שיטת הנקודות בעבירות תעבורה?

שיטת הניקוד בעבירות תעבורה, היא אמצעי של המדינה לעקוב אחרי עבירות תעבורה שביצעו נהגים ומטרת הניקוד להרתיע נהגים מלבצע עבירות תעבורה ולזהות עברייני תנועה עם עבר תעבורתי רב.

רשות הרישוי מנהלת את מרשם הנקודות של כל נהג.

איך עובדת שיטת הנקודות?

לרוב עבירות התעבורה יש תעריף נקודות, כאשר ככל ומדובר בעבירה חמורה יותר כך מספר הנקודות יהיה רב יותר וכאשר מדובר בעבירות של הזמנה לדין וכתב אישום הרי שבדרך כלל יהיה מדובר בצבירה של 10 נקודות לחובת הנהג.

 מהי הסנקציה בשל צבירת הנקודות?

  • כאשר נצברו לחובת הנהג בין 12 ל-22 נקודות-הנהג יהיה מחויב בקורס נהיגה בסיסי ומבחן בסופו.
  • כאשר נצברו לחובת הנהג בין 24 ל-34 נקודות-הנהג יהיה מחויב לקורס מתקדם בנהיגה נכונה ומבחן בסופו.
  • כאשר נצברו לחובת הנהג למעלה מ-36 נקודות-ייפסל רישיונו של הנהג למשך שלושה חודשים.
  • כאשר נצברו לחובת הנהג 36 נקודות בפעם השנייה בתוך 6 שנים או 72 נקודות-פסילת רישיון למשך תשעה חודשים, עמידה בבדיקות רפואיות במכון הרפואי, מבחן עיוני ומבחן מעשי.

האם הנקודות מתיישנות?

הנקודות מתיישנות לאחר שנתיים, אלא אם כן נצברו לחובת הנהג למעל מ-22 נקודות שאז תוקפן של הנקודות יתיישן רק לאחר ארבע שנים.

ממתי נצברות הנקודות בשל העבירה?

הנקודות נצברות בעקבות תשלום קנס של הנהג כאשר בהודעת תשלום הקנס מפורטות הנקודות בגין העבירה או בשל הרשעה בבית המשפט בעבירת תעבורה או כאשר חלפו 90 יום והנהג לא שילם את הקנס או הגיש בקשה להישפט.

במידה וקיבלת הודעת קנס או זימון למשפט, אל תמהר לשלם את הקנס מאחר ואתה מסתכן באיבוד הרישיון או בהפעלת אמצעי תיקון של קורס נהיגה וכדו', אלא פנה במהירות לעו"ד בכדי שיסייע לך בביטול הנקודות.

משרדינו מטפל בביטול נקודות והצליח להביא ברוב המקרים לביטול הנקודות בשל כשלים שנמצאו על ידינו.

"כל הזכויות שמורות והאמור אינו מהווה ייעוץ משפטי"

עניין אתכם? שתפו

Facebook
Twitter
LinkedIn

הצלחה נדירה מאוד של עונש של שעות התנדבות – של"צ בתיק פלילי באישום של עבירות חמורות מאוד של החזקה/שימוש בסמים בכמות גדולה מאוד של 2.2 "קילו" שתוקן לאחר מלחמה ארוכה ל-480 "גרם" בלבד

לאחר מלחמה ארוכה מול התביעה, ניהול גישור פלילי בתיק ובשל כשלים ראייתיים אשר הצבעתי עליהם בתיק, תוקן כתב האישום לתיקון משמעותי של הכמות מ-2.2. ק"ג ל-480

Read More »

הצלחה אדירה בסגירת תיק פלילי לגננת – בעילה של חוסר אשמה-ללא רישום, לאחר ייעוץ שנתתי בטרם חקירתה במשטרה וטיעון מנומק במכתב שימוע

הלקוחה שהינה גננת בגן ילדים לחינוך מיוחד, פנתה אלי לפני כשנה וביקשה שאכין אותה היטב לחקירה במשטרה. הלקוחה סיפרה לי שהוגשה נגדה תלונה על כך

Read More »
On Key

פוסטים קשורים