בלוג

הצלחה גדולה ללקוח המשרד אשר הואשם בעבירת החזקת סכין או אגרופן ונידון לעונש של מאסר על תנאי וקנס

החזיק אגרופן ונידון למאסר על תנאי וקנס

עבירות אלימות מתחילות בדרך כלל מהחזקת סכין או אגרופן. בשנים האחרונות המשטרה מתייחסת ביתר רצינות לעבירות האלה ומגישה כתבי אישום רבים בנושא.

Businessman holding a paper with a prisoner in jail behind the bars on it in front of his head

נגד תושב חדרה בן 35, הוגש כתב אישום בגין החזקת אגרופן שלא כדין, סנגוריו, הגיעו להסדר טיעון לפיו התביעה תסתפק בעונש מאסר על תנאי וקנס בלבד.

לפני כשנה וחצי לערך בחיפוש שנערך ברמלה, על ידי המשטרה, ברכבו של תושב חדרה נתפס אגרופן, הנאשם לא הוכיח כי החזיקו למטרה כשרה והוגש נגדו כתב אישום של החזקת אגרופן שלא כדין. סניגוריו של הנאשם ניסו להגיע עם מחלקת התביעות של המשטרה להסדר טיעון, אולם אלה דרשו מאסר בפועל.

היום התקיים דיון בבית המשפט ברמלה, שם אמר עו”ד כי בין השאר מדובר היה בחיפוש לא חוקי. “השוטרים הגיעו לעשות חיפוש, לקחו את הנאשם לרכב שלו והיה שם אגרופן. ניסינו להגיע להסדר עונשי מוסכם עם המאשימה ולהפתעתנו בתיק הזה דורשת חודשי מאסר בפועל. אנו טוענים שכל התיק בכלל שרשור של התיק הקודם. אם קיבלו את הטענה שלנו לחיפוש לא חוקי, על אחת כמה וכמה שהפירות של החיפוש הזה זה אותו החזקת אגרופן”, אמר עו”ד והוסיף: “ראשית, כבר בשטח היה חיפוש לא חוקי שבאופן מידי הודה הנאשם שהוא מחזיק אגרופן ברכב מבלי שהוסבר לו שיכול להיוועץ בעורך דין, מבלי שהוסבר לו שזה יכול לשמש כנגדו בבית המשפט.

החיפוש עצמו גם היה לא חוקי. יתרה מזאת, הנאשם נעצר בשעה 17:00, הוא נחקר רק בשעה 01:45 בלילה. בחקירה שלו הוא דורש 5 פעמים להיוועץ בעורך דין ולא ניתנה לו הזכות”.

הצדדים להיוועצות בסיומה הגיעו להסדר לפיו הנאשם יודה ויורשע לעונש בהסכמה, מאסר על תנאי מרתיע וקנס בסך 2,500 שקלים והנימוק להסדר היה בקושי ראייתי.

השופט מנחם מזרחי קיבל את הסדר הטיעון ולאחר שהנאשם הודה שהחזיק אגרופן, הוא הרשיע אותו וגזר עליו 3 חודשי מאסר על תנאי ואת הקנס המוסכם.

עניין אתכם? שתפו

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
On Key

פוסטים קשורים

המדריך לשחרור בהליך המעצר

המדריך לשחרור בהליך המעצר חלופות מעצר ותנאי השחרור: על פי החוק בית המשפט יורה על שחרור העצור וקביעת תנאי שחרור, כאשר ניתן להשיג את מטרת

המדריך המשפטי בעבירות מרמה והונאה

המדריך המשפטי בעבירות מרמה והונאה עבירות המרמה וההונאה, הן עבירות שנעשות על ידי פעולות מרמה או הונאה או שימוש בשיטות הונאה שונות ומתוחכמות אשר תוכננו

המדריך לנקודות בעבירות תעבורה

המדריך לנקודות בעבירות תעבורה מהי שיטת הנקודות בעבירות תעבורה? שיטת הניקוד בעבירות תעבורה, היא אמצעי של המדינה לעקוב אחרי עבירות תעבורה שביצעו נהגים ומטרת הניקוד

המדריך לנפגעי ונפגעות עבירה פלילית

המדריך לנפגעי ונפגעות עבירה פלילית נפגע עבירה עבר אירוע קשה מאוד ובשלב המשפט הפלילי הוא זקוק לליווי מקצועי מאדם שינחה אותו וייצג את האינטרסים שלו.