בלוג

חבר בכנופיית פורצים מתוחכמת שוחרר למעצר בית

 

תושב מזרח ירושלים, בן 19 אשר הואשם שפרץ ביחד עם כנופיה לבתי עסק וגנבת סחורה במאות אלפי שקלים, שוחרר למעצר בית באיזוק אלקטרוני. שופטת בית משפט השלום בראשון לציון, אילה אורן, קיבלה את דברי הסנגורים, ושחררה אותו למעצר בית מלא.

אזיקים

המדובר בכנופיה של תושבי ירושלים, אשר הואשמה בעבירות התפרצות לשלושה בתי עסק כאשר בשני מהם דובר על גניבת סחורה במאות אלפי שקלים. על פי כתב האישום נהגו חמשת הנאשמים, לבצע את ההתפרצויות לאחר ״הכנה מוקדמת״ אשר כללה בין היתר הגעה מעת לעת לנקודת מפגש נסתרת, השוכנת באזור תעשייה גן שורק ליד העיר ראשון לציון בה הוסתרו והוסוו כלים שונים. חברי הכנופיה, שוחחו בטלפונים מבצעיים ובמהלך השיחות, תאמו את הגעתם לנקודת המפגש, את ביצוע ההתפרצויות והתעדכנו ועודכנו בזמן אמת אודות התקדמות ההתפרצות, הגעה למקום ואיסוף ממנו בתום ההתפרצות, כולל הזמנת משאית לצורך איסוף הרכוש שנגנב.

התביעות ביקשו להאריך את מעצר הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים, אולם עורכי דינו של הצעיר עו”ד ביקשו לשלוח את מרשם לתסקיר מבחן. התסקיר שהתקבל בעניין הצעיר היה חיובי בשני מישורים, האחד התרשמות מהנאשם עצמו שחווה את המעצר כחוויה מרתיעה ומבין את הפסול במעשיו וטרם מעצרו הראשון ניהל אורח חיים נורמטיביים, למד לימודי פסיכומטרי והביע רצון כן ואמיתי להמשיך את שגרת חייו. “לא קיים כאן חשש להמלטות או לשיבוש הליכי משפט, כל שאר הנאשמים האחרים עצורים בפרשה ואין ספק לא לי ולא לבית המשפט וגם לא לתביעה כי הוא לא היה המוח ולא זה שתכנן ולא זה שהכווין את הספינה, נבקש להורות על שחרורו למעצר בית בפיקוח מלא של הוריו”, אמרו עורכי הדין בדיון.

בסיכומו של דבר, השופטת אורן, כאמור שחררה את הצעיר עם אזוק אלקטרוני. “הנאשם ביטא בפני שירות המבחן שאיפות לניהול חיים נורמטיביים, כאשר לאורך חייו הוכיח עצמו שהוא אינו מעורב עם גורמים עבריינים. עם זאת, נוכח מאפייני אישיותו של המשיב ובהם נטייה להתחבר לחברה שולית מתוך הצורך לסיפוק ריגושים, תחושת שייכות והרס עצמי לצד קשיים כלכליים ושאיפה לעשיית כסף קל קיימת הערכת סיכון במצבו להישנות עבירות דומות”, כתבה השופטת והוסיפה: “שילוב נתוני אישיותו של המשיב, עם הערכת הסיכון ממנו, לצד מעורבותו בביצוע העבירות המיוחסות לו לכאורה שהן כאמור ברף גבוה של חומרה ביחס לעבירות מסוג זה – מחייבת המשך מעצרו של המשיב עד תום ההליכים באזוק אלקטרוני”. עורכי הדין מסרו כי הם מברכים על החלטת בית המשפט.

עניין אתכם? שתפו

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
On Key

פוסטים קשורים

המדריך לשחרור בהליך המעצר

המדריך לשחרור בהליך המעצר חלופות מעצר ותנאי השחרור: על פי החוק בית המשפט יורה על שחרור העצור וקביעת תנאי שחרור, כאשר ניתן להשיג את מטרת

המדריך המשפטי בעבירות מרמה והונאה

המדריך המשפטי בעבירות מרמה והונאה עבירות המרמה וההונאה, הן עבירות שנעשות על ידי פעולות מרמה או הונאה או שימוש בשיטות הונאה שונות ומתוחכמות אשר תוכננו

המדריך לנקודות בעבירות תעבורה

המדריך לנקודות בעבירות תעבורה מהי שיטת הנקודות בעבירות תעבורה? שיטת הניקוד בעבירות תעבורה, היא אמצעי של המדינה לעקוב אחרי עבירות תעבורה שביצעו נהגים ומטרת הניקוד

המדריך לנפגעי ונפגעות עבירה פלילית

המדריך לנפגעי ונפגעות עבירה פלילית נפגע עבירה עבר אירוע קשה מאוד ובשלב המשפט הפלילי הוא זקוק לליווי מקצועי מאדם שינחה אותו וייצג את האינטרסים שלו.